Barcs

A barcsi csapat (képünkön) nyerte a „szigetvári tizenhármak” tornáját.

2017.12.12. - kedd

Egyesületünk utánpótlás tornát rendezett, melyre kimondottan a 10-14 éves korosztályt célozta meg. A helyszín, a csarnokok lefoglaltsága miatt Szigetvárra esett. Nos, a jelentkezési létszám még a szervezőket is meglepte, TÚLJELENTKEZÉS volt, ami miatt csak az első tizenhárom csapat nevezését tudtuk elfogadni. A csapatok négy megyéből érkeztek, képviselte magát Zala, Tolna, Somogy és a házigazda Baranya. Az 1x20 perces mérkőzéseken 4+1 fővel játszottak a csapatok, ötös méretű labdával, a szabályok inkább a nagypályás labdarúgáshoz álltak közel, mint a futsalhoz.

Négy csoportban zajlottak a küzdelmek, amelyből kiemelkedett a „D” csoport: Az ASE Paks, Komló, Nagykanizsa, PMFC-MLE csatái igazi csemege volt a női foci rajongóinak. Látványos megmozdulások, gólok jelezték: itt egy-két lány nagyon szép jövő előtt állhat.

A legjobb nyolc között az éles továbbjutásért már fokozott volt a hangulat: Szentlőrinc, Sellye, Siklós és a Barcs jutott a végső négyesbe. Az elődöntőben a Barcsiak 3 góllal múlták felül a Szentlőrincet, még a Siklós egy góllal a Sellyét. A harmadik helyet nagy harcban 2-1-es győzelemmel a Lőrinc szerezte meg. A döntő egyértelmű barcsi fölényt hozott, ami gólokban is megmutatkozott. Jankovics Liza vezetésével a somogyiak 3-0-ra győztek, így ők emelhették magasba az Utánpótlás Torna serlegét.

Különdíjasok:

Gólkirálynő: Jankovics Liza (Barcs) 9 találat.

Legjobb mezőnyjátékos: Mayer Petra (Szentlőrinc).

Legjobb védőjátékos: Szirényi Vivien (Siklós)

Legjobb kapus: Csebei Eszter (Barcs)

Végezetül álljon itt a résztvevők névsora: Baranya: Siklós, Szentlőrinc, Sportolda, Sellye, Komló, PMFC-MLE, Szigetvár. Somogy: Homokszentgyörgy I-II, Barcs, Balatonboglár. Zala: Nagykanizsa. Tolna: Ase-Paks.

A szervezők szeretnének hagyományt teremteni a tornából, ezért várják vissza jövőre is a csapatokat.

További hírek

2017. 12. 12. - kedd
Barcs

Egyesületünk utánpótlás tornát rendezett, melyre kimondottan a 10-14 éves korosztályt célozta meg. A helyszín, a csarnokok lefoglaltsága miatt Szigetvárra esett. Nos, a jelentkezési létszám még a szervezőket is meglepte, TÚLJELENTKEZÉS volt, ami miatt csak az első tizenhárom csapat nevezését tudtuk elfogadni. A csapatok négy megyéből érkeztek, képviselte magát Zala, Tolna, Somogy és a házigazda Baranya. Az 1x20 perces mérkőzéseken 4+1 fővel játszottak a csapatok, ötös méretű labdával, a szabályok inkább a nagypályás labdarúgáshoz álltak közel, mint a futsalhoz.

2017. 12. 04. - hétfő

Hagyományteremtő szándékkal hirdettük meg első utánpótlás tornánkat. A 10-14 évesek számára kiírt versenyre – bennünket is meglepetésként érve – túljelentkezés (!) volt, ami miatt csak 13 csapat nevezését tudtuk elfogadni, így bátran kijelenthetjük, Dél Nyugat Magyarország legnagyobb leány utánpótlás tornáját rendezhetjük meg. A szabályokat rugalmasra alakítva a lányok reggel 8.00-tól este 18.00-ig rúgják majd a lasztit.

2017. 10. 25. - szerda

A női foci népszerűsítése nem könnyű. Most azonban örömmel osszuk meg a helyi médiában megjelent fél oldalas cikket, melyben játékosunk Derkács Evelin nyilatkozatát olvashatjuk.